Fulltextové vyhledávání

Je nutné nainstalovat Flash player

Aktuality z Kraslicka


Nepřetržitá prázdninová výluka na železnici Sokolov - Kraslice

Po celé prázdniny nepojedou vlaky na trase ze Sokolova do Kraslic. Železniční dopravce GW Train Regio upozorňuje na nepřetržitou výluku, která kvůli opravám tunelu a úržbě traťové i silniční infrastruktury platí od 29. června do 31. srpna. Vlaky budou nahrazenautobusovou dopravou. V autobusech platí stejný cenový tarif jako na železnici bez ohledu na najetou delší trasu. Jezdí se ale podle výlukového jízdního řádu.

Více

Publikováno 30. 6. 2015 10:20

Tisíc aut na Kraslicku bez registrace. Řidiči mají na nápravu pár dnů

Téměř tisícovka aut s nedokončenou registrací jezdí podle statistik úřadů na Kraslicku. Čas na nápravu mají řidiči těchto 957 vozidel už jen do konce června 2015. Pokud do té doby nenavštíví odbor dopravy Městského úřadu Kraslice a vůz nezaregistrují, od 1. července jejich auta administrativně zaniknou, nesmí na silnici a už nebude možné je znovu zaregistrovat. Problém se zřejmě stále týká řady motoristů, jejichž vozidla nejsou odstavena, ale mají platnou technickou prohlídku a jsou používána.

Více

Publikováno 23. 6. 2015 7:40

Tak šel čas. Rotava vystavuje historické fotografie

Kde se podívat, jak město Rotava vypadalo dříve? Zavítejte do neděle 28. června do sálu zdejšího Slovanského domu na výstavu starých fotografií s názvem „Jak šel čas Rotavou ve fotografii“ spojenou s ukázkou retro předmětů. Můžete se těšit na nepřeberné množství starých snímků, ze kterých zjistíte, jakou měla Rotava kdysi tvář, kdo tu žil a možná dnes ještě i žije. Třeba na fotografiích poznáte i sebe nebo své známé. Výstava je také spojená s ukázkou retro předmětů.

Více

Publikováno 23. 6. 2015 7:21

Ke zraněným vyjede sanitka přes česko-saskou hranici

Záchranné služby z Čech a německého Saska se dohodly na možnosti se navzájem zastupovat. Záchranáři z Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje budou moci zasahovat v Sasku a saští záchranáři zase na českém území. Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik řekl, že je dohoda důležitá zejména pro další rozvoj cestovního ruchu, který se v Krušných horách v posledních letech rychle rozvíjí. Do budoucna by podobná dohoda mohla být uzavřena i s Bavorskem.

Více

Publikováno 22. 6. 2015 8:00

Rotava nabízí práci - hledá nového strážníka

Výběrové řízení na pozici strážníka vypsalo město Rotava. Podmínkou pro přijetí je například maturitní vysvědčení, bezúhonnost, spolehlivost, věk aspoň 21 let, výborná fyzická kondice, řidičský průkaz skupiny B a znalost práce na PC. Zájemci mohou podávat písemné přihlášky na Městském úřadě v Rotavě do konce srpna. Více informací na webu SMOK v sekci Výběrová řízení.

Více

Publikováno 15. 6. 2015 14:45

Rotavská zábava v hollywoodském stylu

Zábavu v třpytivém hollywoodském stylu pořádá v sobotu 23. května město Rotava. Všichni, kteří dorazí do sálu Slovanského domu od 20.30 hodin v převleku za jakoukoliv filmovou nebo pohádkovou postavu, mohou zaplatit dobrovolné vstupné. Od ostatních organizátoři vyberou 50 korun. Kromě dobré hudby se tanečníci mohou těšit na ceny v soutěži o nejlepší kostým a o nejlepší karaoke vystoupení.

Více

Publikováno 19. 5. 2015 13:20

Rotava zve na přehlídku vojenské techniky a na turistický pochod

Na přehlídku vojenské historické techniky z konce 2. světové války a hned poté na turistický pochod po naučné stezce k Rotavským varhanám zve město Rotava. Akce se uskuteční v neděli 17. května od 9.45 v areálu fotbalového hřiště. Vojensko-historické kluby tu na své pouti Karlovarským krajem při příležitosti 70. výročí osvobození vystaví na hodinu techniku a předvedou dynamickou ukázku. V 11 hodin pak zájemci mohou od radnice vyrazit na turistický pochod po naučné stezce Rotavské varhany.

Více

Publikováno 13. 5. 2015 13:07

Na oslavy přijede i vnučka amerického vojáka, který osvobozoval Kraslice

70. výročí konce 2. světové války a osvobození si připomíná město Kraslice. Při této příležitosti připravilo bohatý program oslav. Těch se v pátek 7. května zúčastní i vzácný host - Jill Moretto, vnučka přímého účastníka vstupu Američanů do Kraslic. Na Náměstí 28. října bude nejdříve spolu s davy diváků od 14 hodin sledovat ukázku vojenských autoveteránů. Od 16 hodin pak Jill Moretto se starostou Kraslic Romanem Kotilínkem při vzpomínkovém aktu slavnostně odhalí nápis na obelisku.

Více

Publikováno 6. 5. 2015 14:37

Meziobecní spolupráce na Kraslicku je připravena k oživení

V celé republice vrcholí projekt na podporu meziobecní spolupráce, jehož hlavním partnerem je Svaz měst a obcí ČR. Rovněž Svazek měst a obcí Kraslicka, který se do projektu zapojil, stojí na počátku oživení společných aktivit členských obcí. Tato města a obce - Bublava, Dolní Nivy, Jindřichovice, Kraslice, Oloví, Přebuz, Rotava, Stříbrná a Šindelová - vyjádřily na setkání 15. 4. 2015 vůli spolupracovat v oblasti školství, sociálních služeb, odpadového hospodářství, zaměstnanosti a zdravotnictví.

Více

Publikováno 5. 5. 2015 9:37

Svazek zaštítí v příští zimě úpravu běžkařských stop

Tisíce vyznavačů běžeckého lyžování v Krušných horách poznají v příští zimní sezoně, že i na Kraslicku se pro ně mění podmínky k lepšímu. Svazek měst a obcí Kraslicka se chystá zaštítit financování častější strojové údržby bílých stop v mikroregionu a nabídnout tak lyžařům patřičný komfort. Svazek se ujímá financování údržby a vůbec poprvé požádá na tyto účely o dotaci Karlovarský kraj. Zároveň s žádostí o finanční spoluúčast oslovuje města, odkud na Kraslicko jezdí v zimě lyžovat tisíce lidí.

Více

Publikováno 28. 4. 2015 13:31


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

logo smok 9 listu[1].pngLogo DSMOK