Fulltextové vyhledávání

Je nutné nainstalovat Flash player

Aktuality z Kraslicka


Ke zraněným vyjede sanitka přes česko-saskou hranici

Záchranné služby z Čech a německého Saska se dohodly na možnosti se navzájem zastupovat. Záchranáři z Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje budou moci zasahovat v Sasku a saští záchranáři zase na českém území. Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik řekl, že je dohoda důležitá zejména pro další rozvoj cestovního ruchu, který se v Krušných horách v posledních letech rychle rozvíjí. Do budoucna by podobná dohoda mohla být uzavřena i s Bavorskem.

Více

Publikováno 22. 6. 2015 8:00

Rotava nabízí práci - hledá nového strážníka

Výběrové řízení na pozici strážníka vypsalo město Rotava. Podmínkou pro přijetí je například maturitní vysvědčení, bezúhonnost, spolehlivost, věk aspoň 21 let, výborná fyzická kondice, řidičský průkaz skupiny B a znalost práce na PC. Zájemci mohou podávat písemné přihlášky na Městském úřadě v Rotavě do konce srpna. Více informací na webu SMOK v sekci Výběrová řízení.

Více

Publikováno 15. 6. 2015 14:45

Rotavská zábava v hollywoodském stylu

Zábavu v třpytivém hollywoodském stylu pořádá v sobotu 23. května město Rotava. Všichni, kteří dorazí do sálu Slovanského domu od 20.30 hodin v převleku za jakoukoliv filmovou nebo pohádkovou postavu, mohou zaplatit dobrovolné vstupné. Od ostatních organizátoři vyberou 50 korun. Kromě dobré hudby se tanečníci mohou těšit na ceny v soutěži o nejlepší kostým a o nejlepší karaoke vystoupení.

Více

Publikováno 19. 5. 2015 13:20

Rotava zve na přehlídku vojenské techniky a na turistický pochod

Na přehlídku vojenské historické techniky z konce 2. světové války a hned poté na turistický pochod po naučné stezce k Rotavským varhanám zve město Rotava. Akce se uskuteční v neděli 17. května od 9.45 v areálu fotbalového hřiště. Vojensko-historické kluby tu na své pouti Karlovarským krajem při příležitosti 70. výročí osvobození vystaví na hodinu techniku a předvedou dynamickou ukázku. V 11 hodin pak zájemci mohou od radnice vyrazit na turistický pochod po naučné stezce Rotavské varhany.

Více

Publikováno 13. 5. 2015 13:07

Na oslavy přijede i vnučka amerického vojáka, který osvobozoval Kraslice

70. výročí konce 2. světové války a osvobození si připomíná město Kraslice. Při této příležitosti připravilo bohatý program oslav. Těch se v pátek 7. května zúčastní i vzácný host - Jill Moretto, vnučka přímého účastníka vstupu Američanů do Kraslic. Na Náměstí 28. října bude nejdříve spolu s davy diváků od 14 hodin sledovat ukázku vojenských autoveteránů. Od 16 hodin pak Jill Moretto se starostou Kraslic Romanem Kotilínkem při vzpomínkovém aktu slavnostně odhalí nápis na obelisku.

Více

Publikováno 6. 5. 2015 14:37

Meziobecní spolupráce na Kraslicku je připravena k oživení

V celé republice vrcholí projekt na podporu meziobecní spolupráce, jehož hlavním partnerem je Svaz měst a obcí ČR. Rovněž Svazek měst a obcí Kraslicka, který se do projektu zapojil, stojí na počátku oživení společných aktivit členských obcí. Tato města a obce - Bublava, Dolní Nivy, Jindřichovice, Kraslice, Oloví, Přebuz, Rotava, Stříbrná a Šindelová - vyjádřily na setkání 15. 4. 2015 vůli spolupracovat v oblasti školství, sociálních služeb, odpadového hospodářství, zaměstnanosti a zdravotnictví.

Více

Publikováno 5. 5. 2015 9:37

Svazek zaštítí v příští zimě úpravu běžkařských stop

Tisíce vyznavačů běžeckého lyžování v Krušných horách poznají v příští zimní sezoně, že i na Kraslicku se pro ně mění podmínky k lepšímu. Svazek měst a obcí Kraslicka se chystá zaštítit financování častější strojové údržby bílých stop v mikroregionu a nabídnout tak lyžařům patřičný komfort. Svazek se ujímá financování údržby a vůbec poprvé požádá na tyto účely o dotaci Karlovarský kraj. Zároveň s žádostí o finanční spoluúčast oslovuje města, odkud na Kraslicko jezdí v zimě lyžovat tisíce lidí.

Více

Publikováno 28. 4. 2015 13:31

Hry U hranic bez hranic

Zábavu a zajímavou podívanou slibují divákům organizátoři premiérového ročníku regionálních her U hranic bez hranic. Všichni navíc mohou přispět na dobrou věc. Rozpustilé klání sedmičlenných týmů z osmi měst a obcí Karlovarského kraje se uskuteční v sobotu 25. dubna od 11 hodin v Městských sadech v Kraslicích. Přihlášené týmy z Jindřichovic, Dolního Rychnova, Nejdku, Rotavy, Chodova, Nové Role, Stříbrné a Kraslic se budou snažit utrhnout pro své město titul a právo hostit soutěž v příštím roce.

Více

Publikováno 22. 4. 2015 16:03

Poskytovatel internetu oznamuje výpadek sítě

Na plánovaný krátkodobý výpadek sítě upozorňuje své zákazníky na Kraslicku společnost Rete, poskytovatel internetu a televize. Devítihodinovou odstávku zahájí v úterý 22. dubna ve 20 hodin a ukončí 23. dubna v 5 hodin. "Abychom mohli trvale zvyšovat úroveň a kvalitu poskytovaných služeb, jsme v některých případech nuceni realizovat i takové inovace, které se bohužel neobejdou bez krátkodobého přerušení dodávky služeb," vysvětlila Rete očekávaný výpadek sítě.

Více

Publikováno 20. 4. 2015 10:06

Prezident v Kraslicích o Kraslicích: Nejhezčí město v kraji

Celé úterní odpoledne pobyl prezident Miloš Zeman na Kraslicku při své návštěvě Karlovarského kraje. Zavítal do provozu firmy Amati-Denak a zahrál si tu i na vozembouch. Při obhlídce horské Bublavy se zase podivoval, jak někoho mohlo napadnout stavět akvapark v obci, která nemá zdroj vody. Hlava státu si ale zjevně oblíbila Kraslice. Zeman o nich básnil, že jsou podle jeho názoru jedno z nejkrásnějších měst v kraji.

Více

Publikováno 16. 4. 2015 19:06


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Napište nám

logo smok 9 listu[1].pngLogo DSMOK