Fulltextové vyhledávání

Je nutné nainstalovat Flash player

Aktuality z Kraslicka


Radnice v Oloví varuje před rozděláváním ohně v blízkosti lesa

Před mimořádně vysokým rizikem vzniku požárů varoval občany Městský úřad v Oloví. Při dlouhotrvajícím horkém a suchém počasí radnice obyvatelům připomíná absolutní zákaz kouření, rozdělávání ohňů v lesních porostech a v místech do padesáti metrů od hranice lesa. Důrazně upozorňuje také na zákaz využívání protizákonně založených ohnišť v lokalitách "Kaplička", "Pískovna" a "Rozhledna".

Více

Publikováno 4. 8. 2015 13:10

Tip na výlet: Vystoupejte do věže bývalých jatek, kde se vyráběl led

Architektonicky cennou technickou památkou se chlubí Kraslic. Návštěvníci si mohou prohlédnout bývalá městská jatka postavená v letech 1903 – 1904 podle projektu Antona Möllera. Dominantu areálu tvoří stará výparníková věž ukrývající zrestaurované zařízení k výrobě ledu. Důmyslný chladicí systém poháněl velký parní stroj, později elektromotor, který je k vidění ve strojovně. Odsud lze vystoupat až do nejvyšších pater bývalé výrobny ledu s obřím ledničkovým výparníkem.

Více

Publikováno 24. 7. 2015 12:20

Astronomický ústav má v Šindelové stanici pro pozorování meteorů

Vzácné jevy na obloze, respektive přelety bolidů – tedy meteorů, začali v Karlovarském kraji sledovat vědci z Astronomického ústavu AV ČR. V Šindelové umístili speciální automatickou bolidovou stanici, která fotograficky a fotoelektricky kontinuálně celou noc sleduje oblohu, pořizuje celooblohové fotografie a zaznamenává světelné jevy. Spolu s dalšími dvanácti kamerami v Česku tak tvoří bolidovou síť sloužící k zaznamenávání přeletů jasných bolidů nad územím nejen ČR, ale celé střední Evropy.

Více

Publikováno 23. 7. 2015 13:34

Jindřichovice lákají na fotbalový memoriál, exhibici muži vs. ženy a zábavný večer

Na fotbalový memoriál Miroslava Fojtíka spojený se zábavným doprovodným programem zvou Jindřichovice. Akce se uskuteční v sobotu 25. července od 9.30 na jindřichovickém hřišti, o prvenství bude bojovat domácí s mužstvy z Dolního Rychnova, Božičan a s Kočka teamem. Po turnaji organizátoři naplánovali exhibiční utkání muži proti ženám a volbu miss. Od 19 hodin se o zábavu postará živá hudba, vstupné 50 korun. Pro děti bude po celý den k dispozici skákací hrad.

Více

Publikováno 20. 7. 2015 13:31

Gynekolog Josef Bolen ze Stříbrné dobyl s národním týmem zlato na MS lékařů ve fotbalu

S nejcennější trofejí – soškou podobnou slavné Niké – se z fotbalového mistrovství světa lékařů v kalifornském Long Beach vrátilo české reprezentační mužstvo. V čele s prezidentem týmu Josefem Bolenem, jinak známým gynekologem a zastupitelem obce Stříbrná na Sokolovsku. Nadšený sportovec a řízný obránce klubu FK Kraslice byl před dvěma lety u toho, když se družstvo složené z lékařů všech oborů skládalo díky inzerátu, jenž vyšel v časopisu České lékařské komory.

Více

Publikováno 17. 7. 2015 9:45

Festiválek na konci světa přivítá Žalmana i Vojtu Kiďáka

Už 8. ročník Festiválku na konci světa pořádá v sobotu 18. 7. v Kraslicích skupina Alison ve spolupráci s městskou knihovnou a s finanční podporou Svazku měst a obcí Kraslicka. Akce se uskuteční v zahradě kraslického kulturního domu od 13 hodin. Vystoupí tu například Žalman a spol, Cop, Strašlivá podívaná, Vojta Kiďák Tomáško nebo domácí kapela Alison, moderuje Aleš Pokorný. Vstupné je 140 korun v předprodeji (na místě 190 korun), děti do patnácti let mají vstup zdarma.

Více

Publikováno 14. 7. 2015 8:40

Místní akční skupina Sokolovsko vydala nové číslo časopisu

Nové číslo časopisu Leader vydala Místní akční skupina Sokolovsko. Obecně prospěšná společnost, jejímž cílem je rozvoj regionu, přichází s informacemi z valné hromady MAS, zprávou z pracovního setkání k projektům v době udržitelnosti, zmiňuje se o vzdělávacích projektech zaměřených na dopravní výchovu a zdravý životní styl školáků. Bulletin se zabývá také projektem Originální produkt Sokolovska, do kterého se zapojili první výrobci. Další číslo časopisu vyjde letos na podzim.

Více

Publikováno 10. 7. 2015 12:33

Do Kraslic v sobotu na revival festival

Velký festival revivalových kapel se uskuteční v sobotu v Kraslicích. V zahradě zdejšího kulturního domu vystoupí od 16 hodin skupiny Red Hot Chili Peppers, Pink, Ozzy Osbourne. Wanastovi Vjecy a Iron Maiden. Vstup do areálu pořadatelé umožní od 15 hodin, prvních dvě stě diváků dostane dárek. V předprodeji lze vstupenky pořídit za 180 korun (například v Kulturním a informačním centru v Kraslicích), na místě pak za 230 korun.

Více

Publikováno 8. 7. 2015 11:10

Olovská sklárna Flabeg hledá dělníky a brigádníky

Dělníky do hlavního pracovního poměru ale i sezonní brigádníky na léto hledá společnost Flabeg Czech v Oloví. Firma, která se zabývá výrobou skla a zrcadel pro automobilový průmysl, inzeruje, že přijímá zaměstnance do třísměnného provozu na pozice dělník (dělnice) a strojník (strojnice) ve sklářské výrobě. Podmínkou pro sjednání smlouvy do hlavního pracovního poměru je aspoň výuční list a úspěšné absolvování lékařských prohlídek. Kontakt na personální oddělení firmy - 357 072 548.

Více

Publikováno 8. 7. 2015 10:50

Přebuz zve na nohejbalový memoriál Václava Kružíka

Nohejbalový turnaj trojic pořádá pro veřejnost v sobotu 18. července město Přebuz spolu s místním penzionem Kovářská bouda. Zájemci o účast v jubilejním 10. ročníku memoriálu Václava Kružíka se mohou hlásit v Kovářské boudě na telefonu 352 695 264. Už o den dříve – v pátek 17. července od 20 hodin - se účastníkům turnaje a přátelům o zábavu v penzionu postará kytarista Hustej Wimpy.

Více

Publikováno 3. 7. 2015 8:46


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Chráněno službou reCAPTCHA.

logo smok 9 listu[1].pngLogo DSMOK