Fulltextové vyhledávání

Je nutné nainstalovat Flash player

Aktuality z MR


Výběrové řízení na pozici manažera DSMOK

výběrové řízení - manažer DSMOK 1.jpg

výběrové řízení - manažer DSMOK 2.jpg

 

 

 

 Cestující se musí připravit na železniční výluku

výluka železnice-page-001.jpgPoutní slavnost ve Stříbné

Poutní slavnost Stříbrná.jpgSlavnostní svěcení kaple u přírodní památky Vysoký kámen

Pozvánka Vysoký kámen-page-001.jpg

Na slavnostní vysvěcení nově postavené výklenkové kaple Božího Těla u přírodní památky Vysoký kámen u Kraslic zve Lesní správa Lesy ČR v Kraslicích. Akce se koná v sobotu 17. června od 14 hodin. Účastníci se budou scházet od 13 do 13.45 hodin, kdy ke kapli vyrazí procesní průvod. Kapli vysvětí kraslický děkan a vikář Peter Fořt, obřad doplní vystoupení trubačů z Kladské.Hlasujte v soutěži o tradiční výrobek Sokolovska 2017

Zapojte se do internetového hlasování o nejlepší tradiční výrobek Sokolovska. Vyberte si nejzajímavější přihlášený produkt a dejte mu svůj hlas. Na výběr jsou:

Vintířovské svatební koláčky - SOKOREST, s.r.o., provozovna Vintířov

Ručně dekorované sklo a šperky z polymerové hmoty - Adéla Vášová, Habartov

Betlém z jednoho kusu dřeva - Řezbářství Akácie, Libavské Údolí

Vozembouchy - Kalouda a synové, s.r.o., Rotava

Plechové výrobky na ozdobu i pro účel - Miroslav Špatenka, Dolní Rychnov

 

Fotografie a bližší informace o výrobcích najdete zde:

http://www.sokolov-vychod.cz/nominovane-vyrobky?oid=4026592&nid=13258&action=detail&id=11893

Hlasovat můžete do 31. 5. 2017 23:59 na těchto stránkách:

http://www.sokolov-vychod.cz/index.php?oid=5614185Na Bublavě oslaví začátek léta v keltském duchu

beltine.jpg

 Jindřichovice chystají pálení čarodějnic a stavění májky

2017 čarodějnice.png

 Starostové z Kraslicka jednali o stavu silnic s náměstkem hejtmanky pro dopravu

foto 3.JPG

Jednání předcházel tříhodinový výjezd náměstka hejtmanky Martina Hurajčíka do terénu  v doprovodu starostů po mikroregionu Kraslicka. Této první části se zúčastnili i zástupci Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje – technický náměstek Petr Šťovíček a správní náměstkyně  Martina Svojtková. Tématem byl neuspokojivý stav krajských silnic nižších tříd, snaha demonstrovat nespokojenost obyvatel Kraslicka s rozbitými vozovkami a přesvědčit zodpovědné orgány, aby při plánování velkoplošných oprav věnovaly mikroregionu větší pozornost. 

 

Největší část jednání věnovali starostové problému lesnických společností, které se svými těžkými nákladními auty naloženými dřevem ničí místní komunikace. Starosta Přebuzi Martin Bruoth chápe, že Karlovarský kraj nemá dost peněz na opravy všech silnic. Vyčítá ale kraji, že nepečuje řádně o svěřený majetek – o vozovky. Silnice, které bylo ještě nedávno možné nouzově záplatovat, se zničené po těžbě dřeva dají už jen zbrousit a položit znovu. Vadí mu také, že auta svozových společností při nakládání dřeva beztrestně blokují silnice.

 

Podle náměstka hejtmanky Hurajčíka jde o záležitost, kterou nevyřeší kraj na své úrovni. Problém je třeba přenést například prostřednictvím poslanců na vládní úroveň. Doporučuje také volat v takových případech Policii ČR a zdokumentované případy poslat Krajskému úřadu Karlovarského kraje. Ten si vyžádá informace i z ostatních obcí s rozšířenou působností a začne se stížnostmi seriózně zabývat. Buď budou lesnické společnosti na opravy poničených cest přispívat, nebo by po nich neměly jezdit. Martinu Hurajčíkovi ale zatím od obcí chybí v tomto smyslu zpětná vazba.

 

Starostové si nejsou jistí, kdo má nést zodpovědnost – zda Lesy ČR, které porost k těžbě prodávají, nebo v konečném důsledku soukromé těžařské firmy. Podle úvah některých starostů by firmy ve smlouvách měly mít vyjmenované povolené svozové trasy a obce by o těchto trasách a svozových časech měly být předem informovány. Náměstek hejtmanky souhlasí, je třeba zavést jasná pravidla. Starosta Bublavy Igor Jirsík konstatoval, že svozové firmy vozí nelegálně dřevo i přes bublavský turistický hraniční přechod. Přebuzský starosta Martin Bruoth upozornil, že jde jen o začátek problému, protože těžba dřeva v této části Krušných hor se bude postupně rozšiřovat.

 

Karlovarský kraj má na opravy rozsáhlé sítě 1800 kilometrů silnic ročně jen asi 70 mil. Kč a od státu dostal na tyto účely letos jen 112 místo očekávaných 130 milionů Kč. Otázkou podle M. Hurajčíka je, jak přinutit lesnické společnosti, aby daly silnice do původního stavu nebo aby na rekonstrukce přispívaly. Starostové navrhují, aby kraj požádal Policii ČR o zvýšený dohled. M. Hurajčík nechá zpracovat metodiku, jak by měl kraj v této souvislosti řešit v odvolacím řízení přestupky. V některých úsecích je podle něho možné se souhlasem policie nainstalovat pevné fyzické zábrany, aby tudy dlouhé těžké kamiony se dřevem neprojely.Den s Besipem a složkami IZS si v Rotavě užily stovky dětí i veřejnost

IMG_4422.JPG

Téměř pět set dětí ze základních a mateřských škol z celého Kraslicka se ve středu 12. dubna dopoledne zúčastnilo Dne s Besipem a složkami IZS v Rotavě. Odpoledne si pak mohla nejrůznější vystavenou záchranářskou techniku prohlédnout na rotavském hřišti i široká veřejnost.

„Je skvělé, že se vůbec poprvé podařilo akci uspořádat pro školáky z celého mikroregionu. Dozvěděli se od záchranářů spoustu novinek, zajímavostí a také si připomněli, jak se chovat a chránit v silničním provozu. Záštitu nad akcí převzali hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a její náměstek Petr Kubis,“ řekla starostka Rotavy a předsedkyně Dobrovolného svazku měst a obcí Kraslicka Iva Kalátová.

Velký zájem poutala technika Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a sboru dobrovolných hasičů – cisternové stříkačky a třicet metrů vysoká výsuvná plošina, ze které  spektakulárně slaňovali členové Horské služby Bublava. Služební auta, motocykl a terénní čtyřkolku předvedla dětem také Policie ČR. U dalšího z řady stanovišť si děti zopakovaly základy první pomoci.

Školákům se líbila práce policejního psovoda, jenž v ukázce hravě zneškodnil pachatele. Zájem budili rovněž vodní záchranáři, sanitka zdravotnické záchranné služby a stan Besipu, který se tímto způsobem soustřeďuje na prevenci bezpečnosti silničního provozu. Větší děti Besip zábavnou formou vyzkoušel ze znalosti dopravních značek, za odměnu je nechal řídit na simulátoru a na dalším simulátoru nárazu předvedl, jak je důležité být v autě připoutaný.      

Den s Besipem a IZS v Rotavě pořádalo město Rotava a kromě místní školy a školky se ho zúčastnili školáci z Oloví, Jindřichovic a Kraslic.Další skvělý víkend slibuje počasí pro běžkaře na Kraslicku

bublavsky-okruh-2016-01b.jpg

Další úžasný víkend slibuje počasí pro natěšené běžkaře na Kraslicku. Připraveny jsou desítky kilometrů strojově upravených značených bílých stop. Lyžaři mohou, jak už si mnozí zvykli, využít například Bublavský okruh, okruh kolem Tisovce, stopy v okolí Přebuzi a samozřejmě Krušnohorskou lyžařskou magistrálu z Bublavy směrem na Boží Dar. Mapy s trasami lyžaři najdou například na stránkách Dobrovolného svazku měst a obcí Kraslicka nebo na webu krusnehoryaktivne.cz. Pro Dobrovolný svazek měst a obcí Kraslicka úpravu stop zajišťuje německý partner VSC Klingenthal, Horalský spolek Přebuz, provozovatelka skiareálu ve Stříbrné Dana Izáková a První Krušnohorská o. p. s.. Finančně se na úpravě tras podílejí členové Dobrovolného svazku měst a obcí Kraslicka, Karlovarský kraj a město Sokolov.
Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Napište nám